MACS logo
HOME ABOUT CONTACT
DIRECTORY JOB OPENINGS MACS ATHLETICS SCORE REPORTING MACS
FINE ARTS
MACS NEWSLETTERS


To report your
team's score
click here


submit your team's schedule click here

 

  • MACS Tournament Webpage
  • MACS Athletic Handbook
  • Homeschool Athlete Application Form
  • MSHSL Sports Physical Clearance Form

  • CURRENT MACS CONFERENCE STANDINGS:
    The standings are a work in progress ...
    General Rule: Conference standings are two matchups between teams
    a HOME and an AWAY game. We realize not all teams are able to do that.
    Boys Soccer
    Team W L T
    Woodcrest 9 1 0
    Rosemount 8 1 1
    Fourth Baptist 6 1 1
    Chisago 9 4 1
    St. Francis 5 7 2
    Owatonna 1 5 3
    Lake Region 1 9 2
    Heritage 1 0 0
    Granite City/Twin Ports 0 1 0
    Prior Lake 0

    10

    0

     

     


     
    Girls Volleyball
    Team W L
    Rosemount 9 1
    Lake Region 12 3
    Fourth Baptist 7 2
    Owatonna 6 3
    Heritage 5 3
    Woodcrest 6 5
    Foundation Redstorm 3 6
    St. Francis 4 12
    Chisago 2 8
    Grace-Mankato 0 3
    Granite City/Twin Ports 0 1
    Prior Lake 0 7
  • The Paul Bunyan Tourney and the St. Francis tourney were full games and are included in the standings. However, modified tournaments such as the FBBC tourney and the FBCS Spikefest and Striker Cup games are excluded from the standings.

BOYS SOCCER SCORES

  GIRLS VOLLEYBALL SCORES
Date H/A CHISAGO BOYS   Date H/A CHISAGO GIRLS
8/29 A L 2-3
in OT
@Rosemount   8/29 A L 2-3 @Rosemount (28-26, 25-15, 14-25, 23-25, 6-15)
9/5 H L 2-3 vs. Woodcrest   9/5 H L 1-3 vs. Woodcrest (12-25, 16-25, 25-9, 21-25)
9/8 A W 3-0 @Lake Region   9/8 A L 1-3 @Lake Region (18-25, 15-25, 25-22, 12-25)
9/15 H W 7-1 vs. Cambridge          
9/18 H W 2-0 vs. St. Francis   9/18 H W 3-1 vs. St. Francis
9/22 H W 4-0 vs. Prior Lake          
9/26 H L 0-1 vs. Rosemount   9/26 H L 0-3 vs. Rosemount (11-25, 20-25, 14-25)
9/29 A W 3-0 vs. Lake Region
@St. Francis RR tourney
  9/29 A   @ St. Francis tourney
9/29 A W 2-0 vs. St. Francis
@St. Francis RR tourney
  9/30 A W 2-0 vs. St. Francis (25-12, 25-12) @St. Francis RR tourney
9/30 A W 5-0 vs. Prior Lake
@St. Francis RR tourney
  9/30 A L 0-3 vs. Lake Region (19-25, 17-25, 11-25) @St. Francis RR tourney - Championship game - 2nd place
10/3 A W 2-0 @Prior Lake          
10/5 A T 2-2
in OT
@Fourth Baptist   10/5 A L 0-3 @Fourth Baptist (23-25, 25-27, 16-25)
10/6 H L 0-4 vs. North Metro          
10/9 A W 9-1 @Owatonna/Oakland   10/9 A L 1-3 @Owatonna/Oakland (18-25, 25-23, 15-25, 21-25)
10/10 A L 0-2 @Woodcrest   10/10 A L 2-3 @Woodcrest (25-23, 8-25, 18-25, 25-18, 5-15)
10/16 A W 4-3 @St. Francis          
                 
                 
Date H/A FOUNDATION REDSTORM BOYS   Date H/A FOUNDATION REDSTORM GIRLS
    9/6 H L 0-3 vs. Lake Region (15-25. 11-25. 19-25)
no soccer team   9/8 A L 1-3 @Heritage (18-25, 25-19, 13-25, 22-25)
    9/15 A L 2-3 vs. Valley Christian (Osceloa, WI) (25-23, 23-25, 27-25, 18-25, 13-15) - Granite City Tourney
    9/15 A L 1-3 vs. Faith - Foreston (20-25, 26-24, 12-25, 21-25)
@Granite City Tourney
    9/16 A W 3-0 vs. Granite City/Twin Ports (25-5, 25-13, 25-7)
@Granite City Tourney
    9/19 H L 0-3) vs. Northern Lights Flash Homeschool (17-25, 19-25, 17-25)
    9/22 H W 3-2 vs. St. Francis (25-22, 25-27, 25-18, 17-25, 15-11)
    9/25 A L 1-3 @Poplar Homeschool Hurricanes (25-21, 10-25, 12-25, 16-25)
    9/29-30 A L 0-2 vs. Heritage (15-25, 18-25) @St. Francis Tourney
    9/29 A L 0-2 vs. Northern Lights Homeschool (19-25, 18-25) @St. Francis Tourney
    9/30 A W 2-0 vs. Grace-Mankato (25-21, 25-12) @St. Francis Tourney - 7th place of 8
    10/3 A L 0-3 @Northern Lights Flash (11-25, 12-25, 16-25)
    10/6 A L 0-3 @Woodcrest (24-26, 21-25, 12-25)
    10/7 A L 0-2 vs. Rosemount (11-25, 8-25) @FBCS SpikeFest! Tourney
    10/7 A L 0-2 vs. St. Cloud Christian (10-25, 15-25) @FBCS SpikeFest! Tourney
    10/7 A T 1-1 vs. Faith-Foreston (20-19, 21-23) @FBCS SpikeFest! Tourney
    10/7 A L 0-2 vs. Rochester Homeschool (13-25, 13-25) @FBCS SpikeFest! Tourney
    10/10 H L 0-3 vs. Heritage-Karlstad (21-25, 7-25, 24-26)
    10/10 H L 0-3 vs. Poplar Homeschool (21-25, 17-25, 10-25)
    10/17 A L 0-3 @Lake Region (6-25, 13-25, 8-25)
    10/20 A   @St. Francis
           
Date H/A FOURTH BAPTIST BOYS   Date H/A FOURTH BAPTIST GIRLS
8/26 A W 2-0 @Cambridge Christian   8/26 A W 3-1 @Cambridge Christian (25-15, 25-27, 25-14, 25-16)
8/31 H W 6-1 vs. Lake Region   8/31 H W 3-0 vs. Lake Region (25-23, 25-22, 25-15)
9/12 A W 4-2 @St. Francis   9/12 A W 3-0 @St. Francis (25-11, 25-13, 25-14)
9/15 A W 2-1
in OT
@Woodcrest   9/15 A W 3-1 @Woodcrest (25-3, 17-25, 25-19, 25-22)
9/19 A W 2-1 @Lake Region   9/19 A W 3-2 @Lake Region (22-25, 18-25, 25-15, 25-22, 15-9)
9/22 A L 0-2 @Rosemount   9/22 A L 1-3 @Rosemount (20-25, 16-25, 27-25, 20-25)
9/26 H L 0-7 vs. Metro United   9/26 H L 2-3 vs. St. Cloud Christian (25-22, 25-18, 14-25, 23-25,
11-15)
9/28 A T 1-1 vs. Plaza Heights @FBBC tourney   9/28 A W 2-0 vs. Christian Learning (25-17, 25-20) @FBBC tourney
9/28 A L 0-2 vs. Owatonna/Oakland @FBBC tourney   9/28 A W 2-1 vs. Faith Christian, KC, MO (25-22, 23-25, 15-10) @FBBC tourney
9/29 A W 1-0 vs. Christian Learning @FBBC tourney
(CL forfeit)
  9/29 A W 2-0 vs. Beth Eden, CO (25-9, 25-12) @FBBC tourney
9/30 A W 2-0 vs. Faith Christian (KC, MO) - Fifth place of 8   9/30 A W 2-0 vs. Plaza Heights, IL (25-22, 25-17) @FBBC tourney - CHAMPIONS! of 8
10/3 H cancelled vs. Woodcrest (due to poor field condition)   10/3 H W 3-0 vs. Woodcrest (25-18, 25-20, 25-13)
10/5 H T 2-2
in OT
vs. Chisago   10/5 H W 3-0 vs. Chisago (25-23, 27-25, 25-16)
10/7 H L 0-1 in shootouts vs. Rosemount @FBCS Striker Cup RR tourney tourney   10/7 H T 1-1 vs. Woodcrest (17-21, 25-16) @FBCS SpikeFest! tourney
10/7 H W 4-0 vs. Cambridge @Striker Cup RR tourney   10/7 H T 1-1 vs. Rochester Homeschool (25-18, 22-23) @FBCS SpikeFest! tourney
10/7 H W 2-0 vs Rochester Homeschool @Striker Cup RR tourney   10/7 H W 2-0 vs. Cambridge (25-8, 25-8) @FBCS SpikeFest! tourney
10/7 H L 1-4 vs. Rosemount @Striker Cup RR tourney - Championship game - 2nd place of 4   10/7 H W 2-0 vs. Rosemount (25-15, 25-23) @FBCS SpikeFest! tourney - semifinal game
          10/7 H L 0-2 vs. St. Cloud Christian (22-25, 19-25) @FBCS SpikeFest! tourney in Championship game - 2nd place of 8
10/10 H W 5-1 vs. Owatonna/Oakland   10/10 H L 2-3 vs. Owatonna (13-25, 19-25, 25-21, 25-23, 10-15)
10/17 H W 3-0 vs. Prior Lake   10/17 H W 3-0

vs. Prior Lake (25-7, 25-2, 25-9)

10/19 H   vs. Rosemount   10/19 H   vs. Rosemount
                 
Date H/A GRANITE CITY/TWIN PORTS BOYS   Date H/A GRANITE CITY/TWIN PORTS GIRLS
9/15 H L 0-4 vs. Valley Christian @Ganite City tourney   9/15 H L 0-3 vs. Faith-Foreston @Granite City Tourney
9/15 H L 5-7 vs. Faith-Foreston @Granite City tourney   9/15 H L 0-3 vs. Valley Christian @Granite City Tourney
9/16 H L 1-3 vs. Heritage @Granite City tourney   9/16 H L 0-3 vs. Foundation (5-25, 13-25, 7-25) @Granite City Tourney
                 
Date H/A GRACE-MANKATO   Date H/A GRACE-MANKATO
          9/29 A L 0-2 vs. St. Francis (12-25, 12-25) @St. Francis RR Tourney
          9/30 A L 0-2 vs. Foundation (21-25, 12-25) @St. Francis RR Tourney
          10/2 A L 10-2 vs. St. Francis (9-25, 7-25) @Prior Lake
                 
Date H/A HERITAGE BOYS   Date H/A HERITAGE GIRLS
9/15 A L 2-5 vs. Faith-Foreston @Granite City tourney   9/8 H W 3-1 vs. Foundation (25-18, 19-25, 25-13, 25-22)
9/15 A L 1-3 vs. Valley Christian @Granite City tourney   9/15 A L 1-3 vs. Lake Region (16-25, 23-25, 26-24, 28-25)
@Paul Bunyan Tourney
9/16 A W 2-1 vs. Granite City/Twin Ports @Granite City tourney   9/16 A L 1-3 vs. Owatonna (25-20, 20-25, 15-25, 24-26)
@Paul Bunyan Tourney
          9/29 A W 2-0 vs. Foundation (25-14, 25-19) @St. Francis tourney
          9/30 A W 3-1 vs. St. Francis (25-20, 25-16, 22-25, 25-20) @St. Francis tourney
          9/30 A L 1-2 vs. Lake Region (26-24, 15-25, 13-15) @St. Francis tourney - Third place
          10/10 A W 3-0 vs. Foundation (25-21, 25-7, 26-24)
          10/10 A W 3-0 vs. Poplar @Foundation (25-22, 25-22, 25-15)
          10/13 A W 3-0 vs. St. Francis (20-25, 10-25, 19-25)
          10/13 A L 0-3 vs. St. Cloud Christian (10-25, 21-25, 17-25)
          10/14 A W 3-1 vs. Faith-Foreston (25-15, 22-25, 25-11, 25-18)
          10/17 H W 3-0 vs. BGMR JV (25-13, 26-24, 25-18)
                 
Date H/A LAKE REGION BOYS   Date H/A LAKE REGION GIRLS
8/31 A L 1-6 @Fourth Baptist   8/31 A L 0-3 @Fourth Baptist (23-25, 22-25, 15-25)
          9/6 A W 3-0 @Foundation (25-15, 25-11, 25-19)
9/8 H L 0-3 vs. Chisago   9/8 H W 3-1 vs. Chisago (25-18, 25-15, 22-25, 25-12)
9/11 H L 1-7 vs. Rosemount   9/11 H L 1-3 vs. Rosemount (20-25, 25-22, 22-25, 13-25)
9/12 A L 1-7 @Woodcrest   9/12 A W 3-0 @Woodcrest (25-22, 25-19, 26-24)
          9/15 H W 3-1 vs. Owatonna (23-25, 26-24, 25-16, 25-11)
@Paul Bunyan Tourney
9/15 H T 0-0 vs. Owatonna/Oakland @Paul Bunyan Tourney   9/15 H W 3-1 vs. Heritage (25-16, 25-23, 24-26, 25-18)
@Paul Bunyan Tourney
9/16 H L 0-1 vs. St. Francis
@Paul Bunyan tourney
  9/16 H W 3-0 vs. St. Francis (25-14, 25-8, 25-15)
@Paul Bunyan Tourney
9/19 H L 1-2 vs. Fourth Baptist   9/19 H L 2-3 vs. Fourth Baptist (25-22, 25-18, 15-25, 22-25, 9-15)
9/21 H W 4-1 vs. Cambridge   9/21 H W 3-2 vs. Cambridge (21-25, 25-12, 19-25, 25-20, 16-14)
9/26 H W 3-0 vs. Prior Lake   9/26 H W 3-1 vs. Prior Lake (28-5, 19-25, 25-11, 25-14)
9/29 A L 0-3 vs. Chisago
@St. Francis RR tourney
  9/29 A W 2-0 vs. Northern Lights Homeschool (26-24, 25-17)
@St. Francis Tourney
9/30 A T 0-0 vs. St. Francis
@St. Francis RR tourney
  9/30 A W 2-1 vs. Heritage (24-26, 25-15, 15-13)
@St. Francis Tourney
9/30 A   @St. Francis RR tourney   9/30 A W 3-0 vs. Chisago (25-19, 25-17, 25-11)
@St. Francis Tourney Championship game - First place
10/5 A L 1-2 @Rosemount   10/5 A W 3-2 @Rosemount (26-24, 7-25, 13-25, 25-19, 15-13)
10/9 H L 1-2 vs. Woodcrest   10/9 H W 3-2 vs. Woodcrest (17-25, 22-25, 25-22, 25-19, 15-13)
          10/17 H W 3-0 vs. Foundation (25-6, 25-13, 25-8)
                 
                 
                 
Date H/A OWATONNA BOYS
(Combined with Oakland)
  Date H/A OWATONNA GIRLS
8/29 H W 10-4 vs. Rochester Homeschool   8/29 H L 2-3 vs. Rochester Homeschool (25-22, 12-25, 21-25, 25-19, 13-15)
9/1 A T 2-2
in OT
@Rosemount   9/1 A L 2-3 @Rosemount (19-25, 25-17, 14-25, 25-20, 12-15)
9/5 H L 3-5
in OT
vs. Metro United JV          
9/11 H L 2-3 vs. Cambridge Christian   9/11 H W 3-1 vs. Cambridge Christian (16-25, 25-9, 25-15, 25-20)
9/15 A T 3-3 vs. St. Francis @Paul Bunyan Tourney   9/15 A W 3-2 vs. St. Francis (25-6, 20-25, 25-27, 25-13, 15-7)
- Paul Bunyan Tourney
9/15 A T 0-0 vs. Lake Region @Paul Bunyan tourney   9/15 A L 1-3 @Lake Region (25-23, 24-26, 25-16, 25-11)
@Paul Bunyan tourney
9/16 A W 10-1 vs. Cross Lake @Paul Bunyan Tourney   9/16 A W 3-1 vs. Heritage (20-25, 25-20, 25-15, 26-24)
@Paul Bunyan Tourney
9/19 A W 7-1 @Prior Lake   9/19 A W 3-0 @Prior Lake (25-10, 25-3, 25-15)
9/21 A T 3-3 @Rochester Homeschool   9/21 A W 3-0 @Rochester Homeschool (25-23, 25-17, 25-19)
9/28 A W 1-0 vs. Christian Learning (forfeit by CL) @FBBC tourney   9/28 A W 2-0 vs. Shawnee Mission (25-16, 26-24) @FBBC tourney
9/28 A W 2-0 vs. Fourth Baptist @FBBC tourney   9/28 A L 0-2 vs. Marquette Manor (22-25, 21-25) @FBBC tourney
9/29 A L 1-3 vs. Plaza Heights, MO @FBBC tourney   9/29 A L 0-2 vs. Plaza Heights (17-25, 15-25) @FBBC tourney
9/30 A L 0-7 vs. Marquette Manor, IL @FBBC tourney - Fourth place of 8   9/30 A W 2-1 vs. Christian Learning (25-16, 17-25, 16-14) @FBBC tourney
10/3 H L 5-6
in OT
vs. Rosemount   10/3 H L 0-3 vs. Rosemount (22-25, 11-25, 23-25)
10/5 A L 5-7 @St. Francis   10/5 A W 3-0 @St. Francis (25-15, 25-19, 25-15)
10/9 H L 1-9 vs. Chisago   10/9 H W 3-1 vs. Chisago (25-18, 23-25, 25-15, 25-21)
10/10 A L 1-5 @Fourth Baptist   10/10 A W 3-2 @Fourth Baptist (25-13, 25-19, 21-25, 23-25, 15-10)
10/17 A L 2-6 @Woodcrest   10/17 A   @Woodcrest
10/20 H   vs. Prior Lake/Mankato   10/20 H   vs. Prior Lake/Mankato
                 
                 
Date H/A PRIOR LAKE BOYS   Date H/A PRIOR LAKE GIRLS
9/5 H L 0-7 vs. Rosemount   9/5 H L 0-3 vs. Rosemount (3-25, 12-25, 7-25)
9/8 A L 0-9 vs. Woodcrest   9/8 A L 0-3 @Woodcrest (11-25, 18-25, 10-25)
9/11 A L 0-6 @St. Francis   9/11 A L 0-3 @St. Francis (7-25, 10-25, 8-25)
9/19 H L 1-7 vs. Owatonna/Oakland   9/19 H L 0-3 vs. Owatonna (10-25, 3-25, 15-25)
9/22 A L 0-4 @Chisago          
9/26 A L 0-3 @Lake Region   9/26 A L 1-3 @Lake Region (8-25, 25-19, 11-25, 14-25)
9/29 A L 0-6 vs. St. Francis @St. Francis RR tourney          
10/2 H L 0-4 vs. St. Francis   10/2 H L 0-2 vs. St. Francis (9-25, 9-25)
10/3 H L 0-2 vs. Chisago          
10/17 A L 0-3 @Fourth Baptist   10/17 A L 0-3 @Fourth Baptist (7-25, 2-25, 9-25)
10/20 A   @Owatonna/Oakland   10/20 A   @Owatonna
                 
                 
                 
Date H/A ROSEMOUNT BOYS   Date H/A ROSEMOUNT GIRLS
8/29 H W 3-2
in OT
vs. Chisago   8/29 H W 3-2 vs. Chisago (26-28, 15-25, 25-14, 25-23, 15-6)
9/1 H T 2-2
in OT
vs. Owatonna   9/1 H W 3-2 vs. Owatonna (25-19, 17-25, 25-14, 20-25, 15-12)
9/5 A W 7-0 @Prior Lake   9/5 A W 3-0 @Prior Lake (25-3, 25-12, 25-7)
9/8 H W 5-2 vs. Rochester Homeschool          
9/11 A W 7-1 @Lake Region   9/11 A W 3-1 @Lake Region (25-20, 22-25, 25-22, 25-13)
9/19 H L 0-5 vs. Metro United          
9/22 H W 2-0 vs. Fourth Baptist   9/22 H W 3-1 vs. Fourth Baptist (25-20, 25-16, 25-27, 25-20)
9/26 A W 1-0 @Chisago   9/26 A W 3-0 @Chisago (25-11, 25-20, 25-14)
9/29 A L 2-3 @Woodcrest   9/29 A W 3-0 @Woodcrest (25-23, 25-19, 23-21)
10/3 A W 6-5
in OT
@Owatonna/Oakland   10/3 A W 3-0 @Owatonna (25-22, 25-11, 25-23)
10/5 H W 2-1 vs. Lake Region   10/5 H L 2-3 vs. Lake Region (24-26, 25-7, 25-13, 19-25, 13-15)
10/7 A W 1-0 in shooutout vs. Fourth Baptist @FBCS Striker Cup RR tourney   10/7 A W 2-0 vs. Foundation (25-11, 25-8) @FBCS SpikeFest! tourney
10/7 A W 4-2 vs. Rochester Homeschool @FBCS Striker Cup RR tourney   10/7 A W 2-0 vs. Faith-Foreston (23-22, 23-16) vs. @FBCS SpikeFest! tourney
10/7 A W 2-0 vs. Cambridge @FBCS Striker Cup RR tourney   10/7 A L 0-2 vs. St. Cloud Christian (15-21, 19-24) @FBCS SpikeFest! tourney
10/7 A W 4-1 vs. Fourth Baptist   10/7 A L 0-2 vs. Fourth Baptist (15-25, 23-25) @FBCS SpikeFest! tourney - semifinal game
          10/7 A L 1-2 vs. Woodcrest(25-14, 17-25, 10-15) @FBCS SpikeFest! tourney in third place game - 4th place of 8
10/9 A W 5-3 @St. Francis   10/9 A W 3-0 @St. Francis (25-13, 25-16, 25-15)
10/19 A   @ Fourth Baptist   10/19 A   @ Fourth Baptist
10/20 H   vs. Woodcrest   10/20 H   vs. Woodcrest
                 
                 
Date H/A ST. FRANCIS BOYS   Date H/A ST. FRANCIS GIRLS
8/31 A L 1-3 @Woodcrest   8/31 A L 0-3 @Woodcrest (14-25, 21-25, 18-25)
9/11 H W 6-0 vs. Prior Lake   9/11 H W 3-0 vs. Prior Lake (25-7, 25-10, 25-8)
9/12 H L 2-4 vs. Fourth Baptist   9/12 H L 0-3 vs. Fourth Baptist (11-25, 13-25, 14-25)
9/15 A T 3-3 vs. Owatonna @Paul Bunyan Tourney   9/15 A L 2-3 vs. Owatonna (6-25, 25-20, 27-25, 13-25, 7-15)
@Paul Bunyan Tourney
9/16 A W 1-0 vs. Lake Region @Paul Bunyan Tourney   9/16 A L 0-3 vs. Lake Region (14-25, 8-25, 15-25) @Paul Bunyan Tourney
9/18 A L 0-2 @Chisago   9/18 A L 1-3 @Chisago
          9/22 A L 2-3 @Foundation (22-25, 27-25, 18-25, 25-17, 11-15)
9/26 H L 4-5 vs. Woodcrest   9/26 H L 1-3 vs. Woodcrest (15-25, 25-19, 21-25, 14-25)
9/29 H L 0-2 vs. Chisago @St. Francis RR tourney   9/29 H W 2-0 vs. Mankato (25-12, 25-12) @St. Francis RR tourney
9/29 H W 6-0 vs. Prior Lake @St. Francis RR tourney   9/30 H L 0-2 vs. Chisago (12-25, 12-25) @St. Francis RR tourney
9/30 H T 0-0 vs. Lake Region @St. Francis RR tourney   9/30 H L 1-3 vs. Heritage (20-25, 16-25, 25-22, 20-25) @ St. Francis RR tourney
10/02 A W 4-0 @Prior Lake   10/02 A W 2-0 @Prior Lake (25-9, 25-9)
          10/2 A W 2-0 vs. Mankato (25-9, 25-7) @Prior Lake
10/5 H W 7-5 vs. Owatonna/Oakland   10/5 H L 0-3 vs. Owatonna (15-25, 19-25, 15-25)
10/9 H L 3-5 vs. Rosemount   10/9 H L 0-3 vs. Rosemount (13-25, 16-25, 15-25)
10/10 A W 6-1 @Faith-Foreston   10/10 A W 3-1 @Faith-Foreston (16-25, 25-15, 25-21, 25-20)
10/16 H L 3-4 vs. Chisago   10/13 H L 0-3 vs. Heritage (20-25, 10-25, 19-25)
                 
                 
Date H/A WOODCREST BOYS   Date H/A WOODCREST GIRLS
8/31 H W 3-1 vs. St. Francis   8/31 H W 3-0 vs. St. Francis (25-14, 25-21, 25-18)
9/5 A W 3-2 @Chisago   9/5 A W 3-1 @Chisago (25-12, 25-16, 9-25, 25-21)
9/8 H W 9-0 vs. Prior Lake   9/8 H W 3-0 vs. Prior Lake (25-11, 25-18, 25-10)
9/12 H W 7-1 vs. Lake Region   9/12 H L 0-3 vs. Lake Region (22-25, 19-25, 24-26)
9/15 H L 1-2
in OT

vs. Fourth Baptist

  9/15 H L 1-3

vs. Fourth Baptist (3-25, 25-17, 19-25, 22-25)

9/26 A W 5-4 @St. Francis   9/26 A W 3-1 @St. Francis (25-15, 19-25, 25-21, 25-14)
9/29 H W 3-2 vs. Rosemount   9/29 H L 0-3 vs. Rosemount (23-25, 19-25, 21-25)
10/3 A cancelled

@Fourth Baptist (due to poor field condition)

  10/3 A L 0-3

@Fourth Baptist (18-25, 20-25, 13-25)

10/6 H W 1-0 vs. Metro United   10/6 H W 3-0 vs. Foundation (26-24, 25-21, 25-12)
          10/7 A T 1-1 vs. Fourth Baptist (21-17, 16-25) @FBCS SpikeFest! tourney
          10/7 A T 1-1 vs. Cambridge (25-19, 19-22) @FBCS SpikeFest! tourney
          10/7 A W 2-0 vs. Rochester Homeschool (25-11, 25-12) @FBCS SpikeFest! tourney
10/9 A W 2-1 @Lake Region   10/9 A L 2-3 @Lake Region (25-17, 25-22, 22-25, 19-25, 13-15)
10/10 H W 2-0 vs. Chisago   10/10 H W 3-2 vs. Chisago (23-25, 25-8, 25-18, 18-25, 15-5)
10/17 H W 6-2 vs. Owatonna   10/17 H   vs. Owatonna
10/20 A   @Rosemount   10/20 A   @Rosemount
                 

Scores last updated 10/19/17 by afrench.

Shot in the Dark Studios - Tournament Pictures can be viewed and purchased on their website
following the tournament.

If you see an error, or notice a missing score, please contact the webmaster. Thanks!

Minnesota Association of Christian Schools . 900 Forestview Lane N, Plymouth, MN 55441. (763) 417-8240 . Fax: (763) 417-8242